Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Satınalma Kategorileri

Turkcell Tedarik Zinciri Yönetimi Satınalma ekipleri, sadece pazarlıkta değil aynı zamanda farklı alım stratejileriyle de alımların gerçekleştirilmesini sağlayarak süreçlerde farklılık yaratmaktadır.

​​​​​Turkcell Tedarik Zinciri Yönetimi Satınalma ekipleri, sadece pazarlıkta değil aynı zamanda farklı alım stratejileriyle de alımların gerçekleştirilmesi sağlayarak süreçlerde farklılık yaratmaktadır. 

 Kategori bazlı yapılanma ile;

 • Ürün ve hizmet özelinde gelişmelerin, fiyat hareketlerinin ve sektörel konjonktürün düzenli olarak takibi,
 • Talep sahiplerinin ihtiyaçlarının bütünsel olarak görülmesi ve ürün/ hizmetler için alternatif önerilerin geliştirilmesi,
 • Satınalma verilerinin kontrol edilebilir, denetlenebilir ve ölçülebilir olması sağlanmaktadır.​

Satınalma yapımız Teknik Satınalma ve Teknik Dışı Satınalma olarak ikiye ayrılmaktadır;Teknik Satınalma

Turkcell ve grup şirketlerimizin yıllık yatırım planı ve bütçelerine uygun olarak ihtiyaç sahipleri tarafından iletilen 3G ve 4.5G kapsamındaki alt şebekelere (Core, Radyo, Transmisyon, Data Şebekeleri) ilişkin donanım, yazılım ve hizmet taleplerinin satın alımlarını gerçekleştirilmektedir.

 • DONANIM VE TEKNİK EKİPMAN SATINALMA
  Donanım ve Teknik Satınalma ekibi, donanım ekipmanlarının yanı sıra, enerji ve saha malzemelerinin alımlarını da gerçekleştirmektedir. Ayrıca, Ticari Satınalma tarafında alım-satım süreçleri de bu ekip tarafından yönetilmektedir.
 • YAZILIM SATINALMA
  Turkcell  ve Grup şirketlerinin ihtiyaçları kapsamında Kurumsal Yazılım Çözümleri, Faturalama/Ödeme/Dolaşım Yazılım Çözümleri, İş Zekası ve Müşteri İlişkileri Yönetimi Yazılım Çözümleri, Katma Değerli Servisler Yazılım Çözümleri ve Altyapı Yazılım Çözümleri ile ilgili lisans, yazılım geliştirme ve bakım anlaşması alımları Yazılım Satınalma ekipleri  tarafından gerçekleştirilmektedir.
   
 • SAHA HİZMETLERİ SATINALMA
  Turkcell grubun saha operasyonları için faaliyet gösteren tüm Bölge Çözüm Ortaklarının var olduğu sahaların servis sürekliliği, yeni Sahaların kurulması, Rework işleri, ENH (Enerji Nakil Hatları) işlerinin takibi bu kategorinin ana işlerini oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra Saha Benchmark, Sahada yapılan işlerin kontrol hizmetleri, Core ve Radyo Network İşçilikler, Data Network Kablolama ve Inbuilding Saha Kurulum hizmetleri de bu kategori altında takip edilmektedir. Globaltower için Kule Kafes-Ecotower-Monopol-Transmisyon Malzemesi ve Yardımcı Ekipman Temini, Totem-Pilon-Mobil Kule-Hazır Temelli Vb. Tip Kule Malzeme-Montaj-Demontaj ve MÇO Montaj/Demontaj diğer grup şirketimiz olan SUPERONLINE için Şehir içi ve Şehirlerarası projelerde Fiber Optik Kablolu Altyapı Güzergah Tesisi süreçlerinin tedarikinden sorumludur.

 • ŞEBEKE SATINALMA
  Turkcell ve grup şirketlerimizin yıllık yatırım planlarına uygun olarak talep sahibi birimler tarafından iletilen 2G, 3G  ve 4.5G kapsamındaki alt şebekelere (Core, Radyo, Transmisyon, Data Şebekeleri) ilişkin donanım, yazılım ve hizmet talepleri, güvenlik ürünlerinin donanım, yazılım ve hizmet satın alımlarını ayrıca bu konulara ilişkin ALIMLARINI/SATIMLARINI   gerçekleştirmektedir. 

Turkcell ve grup şirketleri adına Etkinlik Yönetimi Hizmetleri, Çizgi Üstü Pazarlama (ajans hizmetleri, reklam prodüksiyonları ve sanatçı anlaşmaları), Dijital Pazarlama ve İçerik Yönetimi, Sponsorluklar, Marka Anlaşmaları ve Seyahat Konaklama (acenta hizmetleri) alanlarında ihtiyaçlara yönelik satınalmalar yapılmaktadır. Ayrıca Turkcell ve Grup şirketlerinin reklamlarının, mecralarda (TV, gazete, dergi, radyo, sinema, dijital, outdoor, alternatif mecralar) yer almasını sağlayan satınalmalarda bu ekipler tarafından yürütür.

 • İÇ HİZMETLER SATINALMA
  İç hizmetler Satınalma ekibi Lojistik, ofis malzemeleri ve ekipmanları, dış kaynak, seyahat ve konaklama alımlarını gerçekleştirmektedir.
 • PAZARLAMA SATINALMA
  Pazarlama Satınalma kategorisinde Ajans Yönetimi, Organizasyon ve Etkinlik, İçerik Yönetimi yönetilmektedir.

 • PROFESYONEL HİZMETLER SATINALMA
  Eğitim, marka işbirlikleri, çizgi altı pazarlama, danışmanlık, sigorta, inşaat ve dekorasyon alımları profesyonel hizmetler Satınalma ekibi tarafından yönetilmektedir.